Nyomdaipari Dolgozók Szakszervezete

A Nyomdaipari Dolgozók Szakszervezete mintegy 30 vállalkozásnál van jelen és 12 alapszervezete működik Magyarország területén. Tagjai vagyunk a MASZSZ-nak és az UNI-EUROPA GRAPHICAL nemzetközi szakszervezeti szövetségnek. Célunk, hogy további nyomdákban növeljük tagságunkat és a szervezettségünket, valamint megszólítsuk és sorainkba hívjunk minden nyomdászt és a nyomdákban dolgozó valamennyi kollégát. A nyomdaipari dolgozóknak látni kell, hogy a munkavállalók érdekeit védő és képviselő kollektív szerződést csak a szakszervezet köthet a munkaadókkal. Ne felejtse el senki, hogy egyéni alternatíva, egyéni túlélés nincs! A szolidaritás a szakszervezetek legfontosabb eszköze. A közösségi élet, a közösség működtetése a munkahelyeken mindig szakszervezeti feladat volt és annak kell lenni ma is. Társadalmunk egyik legnagyobb hiánya, hogy nem működnek a munkahelyi, a kis térségi közösségek. Ezek létrehozásához is a szakszervezetek adhatnak segítséget. Az Európai Unióban is szükséges, hogy a munkavállalók szakszervezeti tagok legyenek, mert érdekeiket csak egységben, nagy szervezettség mellett tudják érvényesíteni. Ne gondolja senki, hogy problémáinak orvoslására van hatékonyabb eszköz a munkahelyeken, mint a szervezet, erős és jól működő szakszervezet.

Mit nyújt tagjainak a Nyomdászszakszervezet?

• Kollektív szerződést a munkahelyen, az ágazatban, és az Európai Unióban
  • Jogi segítségnyújtást, ingyenes jogsegélyt a Jogpont Hálózatban, eligazítást a törvények útvesztőiben
  • Érdekvédelmet, érdekképviseletet
  • Képviselet a munkáltatóval szemben
  • Kedvezményes üdültetést, üdülésszervezést
  • Szociálisan rászorulóknak anyagi támogatást
  • Tagsági kártya révén vásárlási kedvezményeket a MASZSZ-kártyát elfogadó helyeken
  • Programokat, természetjáró túrákat az aktívaknak és nyugdíjasoknak
  • Sportversenyeken való részvételt, sportolási lehetőséget
  • Tagsági viszonyt az MASZSZ és az UNI-EUROPA GRAPHICAL szakszervezeti mozgalmakban
  • Nyugdíjasklubokat a szabadidő eltöltéséhez.
  • Oktatást, képzést az "egész életen át tartó tanulás" program keretében
  • Kedvezményes mobiltelefon-szolgáltatást a szerződéses partnerünkkel
  • Online Typographia kiadványt